Michał Sikorski – Fotograf Gdańsk.

Nazywam się Michał Sikorski, jestem fotografem z Gdańska z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Najbardziej lubię pracę z ludźmi, dlatego świetnie czuję się, gdy mam fotografować żywych modeli i to zarówno profesjonalne modelki do kampanii reklamowych jak i klientów indywidualnych w sesjach ślubnych czy rodzinnych. Plany zdjęciowe z modelami i statystami to mój żywioł, dlatego z reguły nie fotografuję packshotów i martwej natury. Wyjątkiem od tej reguły jest fotografia wnętrz i architektury, w której bardzo dobrze się odnajduję.

Jak wspomniałem na wstępie, uwielbiam fotografować ludzi i to zarówno w sytuacjach zaaranżowanych, kiedy modele pozują, jak i w fotografii reportażowej, kiedy jestem tylko obserwatorem. W pozowanych sesjach zdjęciowych najbardziej cenię sobie kreatywność i oryginalne pomysły. Zawsze staram się fotografować tak, by znaleźć nieszablonowe kadry, które w ciekawy sposób opowiedzą daną historię. Posiadam duże doświadczenie w fotografii eventowej. Od fotografii ślubnej zaczynałem, więc na tym polu mam największe doświadczenie, ponadto przez kilka lat fotografowałem imprezy, koncerty i wydarzenia kulturalne w trójmiejskich klubach. Na koncie mam również niezliczoną ilość imprez firmowych, konferencji i spotkań biznesowych.

Jestem wielkim miłośnikiem tradycyjnej fotografii analogowej i dla własnych potrzeb bardzo często fotografuję zabytkowymi aparatami, które dalekie są od technicznej doskonałości. W fotografii zawodowej jednak stawiam na najwyższą jakość, dlatego dysponuję w pełni profesjonalnym sprzętem cyfrowym oraz błyskowym oświetleniem fotograficznym. Fotografuję pełno klatkowymi lustrzankami marki Nikon. Jestem członkiem programu NPS Polska, do którego należy czołówka zawodowych fotografów pracujących na sprzęcie marki Nikon. Przynależność do NPS gwarantuje mi natychmiastowy serwis sprzętu w razie usterki, a co za tym idzie niezawodność. Posiadam przenośne studio fotograficzne, dlatego jestem w stanie zorganizować sesje zdjęciowe praktycznie w każdym miejscu. Fotografuję głównie na terenie Gdańska i Trójmiasta, ale zdarzało mi się już wozić cały sprzęt na sesje fotograficzne, które odbywały się na drugim końcu Polski.

W kontaktach z klientami cenię sobie uczciwość i skłonność do kompromisów. Dżentelmeńska umowa jest dla mnie ważniejsza niż tysiące paragrafów, dlatego zamiast roztrząsać nieistotne detale, wolę skupić się na kreatywnej pracy, tak aby dostarczyć klientom materiał zdjęciowy spełniający ich oczekiwania. Możecie Państwo śmiało zdać się na moje poczucie estetyki oraz doświadczenie i w pełni mi zaufać. Zapraszam do współpracy.


fotograf-gdansk-michal-sikorski